Novinky na stránkách
01.07.2018
Připravte se na dovolenou a využijte prázdninové akce na lymfatickou masáž.   LYMFATICKÁ MASÁŽ...
Anketa stránek
Byli jste někdy na lymfatických masážích
Byl(a) a pomohlo mi to85
39%
Byl(a) ale nepomohlo mi to22
10%
Nebyl(a) ale zkusil(a) bych to93
43%
Nebyl(a) a ani mě to neláká17
8%
Celkem hlasovalo: 217 lidí
Naši sponzoři
Baňkování
Zobrazeno: 7948x

Baňkování je velmi stará a tradiční metoda, která využívá spojení aktivace krevního oběhu, regenerace tkáně, uvolnění svalů a blokád, zvýšení vitální energie a má velký význam při detoxikaci organismu. 

Baňkování (vakuoterapie)

je vysoce účinná masážní a léčebná technika, při které je na povrch kůže přiložena speciální baňka, ve které je po přiložení vytvořen podtlak (buďto tím, že se baňka předem nahřeje a při jejím ochlazení v ní poklesne tlak, nebo je vzduch zčásti odsán). Poté je kůže a povrchová vrstva svalů vtažena dovnitř a držena v baňce. Terapie pomocí baňkování je jedinečná tím, že málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.

Také v případě středně silné a silné celulitidy se provádí ošetření baňkami a speciálním masážním olejem Celulinie od firmy Saloos. Tahy se provádí vždy ve směru toku lymfy (od periferie dostředivě). Baňky účinně rozmělňují (napomáhají rozpouštění) tukové buňky celulitidy. Tukové částice se snaží udržovat kulovitý tvar. Malé kulovité částice se spojují do větších kulovitých částic, podobně jako oka na polévce. V okolí větších kulovitých částí pak vznikají  prohlubeniny.  Pokožka přestává být hladká a pružná. Masáží  se větší tukové částice rozdělí na menší. Pokožka se vyhladí a obnoví se její původní vzhled.
Baňkování se provádí jemně, aby ošetření bylo příjemné a na kůži nevznikaly krevní výrony (hematomy).

Baňkování není vhodné pokud trpíte: trombózami, křečovými žilami, gangrénami nebo máte otevřené rány, nebo hnisavé infekce, v těhotenství apod.

 

Zpět na naše služby