Čokoládová masáž

Čokoláda obsahuje mnoho důležitých prvků potřebných pro lidský organizmus, ke kterým mimo jiné patří vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty.

Čokoládová masáž je procedura výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, celulitidy, získání dobré nálady, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů. Výjimečnost čokolády byla známa již před více jak 2 000 lety. Tehdy se vědělo, že čokoláda dodává tělu pocit dobré nálady a výrazně omlazuje pokožku. Díky čokoládové masáži či zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxydanty. Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek.

Jak to funguje?

Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů. Je harmonizující a jemně stimulující. Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, ale ne tak silně, působí na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu.

Odkud tato masáž pochází?

Před 4000 lety objevili Aztékové v jihoamerických pralesích kakaovník, z něhož začali vyrábět lahodný nápoj, který popíjeli při svých obřadech. Využívali ale i léčivých účinků kakaa a kakaového oleje. Do Evropy ji přivezl španělský dobyvatel Hernand Cortéz v roce 1528. Brzy se stala lahůdkou španělských a francouzských královských dvorů. Dodnes je čokoláda lahůdkou známou po celém světě. Po příjemné masáži zad a nohou horkou, voňavou čokoládou to však nekončí. Čeká Vás ještě příjemná chvilka odpočinku v čokoládovém zábalu.

Pozitivní účinky čokoládové masáže v Masáže Ostrava:

   • podporuje odplavování toxických látek z těla
   • vyživuje a omlazuje pokožku
   • zbavuje pleť vrásek a suché kůže a navrací jí jemnost a pružnost
   • účinně bojuje s celulitidou, striemi a celkově pomáhá formovat postavu
   • působí také na tvorbu hormonů radosti (endorfiny, serotonin)
   • výborná k odstranění deprese a stresu