Lymfatická masáž

Lymfatický systém je tzv. “úklidovým systémem” organismu, který odstraňuje zplodiny látkové výměny (toxiny, odumřelé buňky, bakterie atd.), váže tuky a  vstřebává přebytečnou tekutinu. Je-li přetížen, tyto nevyloučené nečistoty se hromadí v lymfatických uzlinách, které zduří a následně klesá imunita. To se projeví únavou, sníženou schopností čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otoky v oblasti nohou, břicha, obličeje, zhoršeným dýcháním a psychickým podrážděním. Proto je tady pro vás lymfatická masáž.

Lymfatická masáž je vhodná pro lidi vystavené dlouhému stání nebo sezení (odstraňuje pocit těžkých nohou, otoky, slouží jako prevence vzniku křečových  žil, bércových vředů a celulitidy), pro lidi s poruchou látkové výměny v kloubech (dna, artróza), nebo trpících migrénou a bolestmi  hlavy. Urychluje hojení při poúrazových a pooperačních stavech, podporuje činnost štítné žlázy.
Po prvních ošetřeních lze zaznamenat výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (střeva, nosní dutiny), může se přechodně zhoršit stav pokožky, někdy se zaznamená větší žízeň, nebo se ledvinami vyloučí větší množství tekutin a moč může mít neobvyklou barvu a pach. To vše je způsobeno vyplavováním škodlivin z těla.

Výhody masáže

Masáž má nejen zdravotní efekt, ale i kosmetický. Zrychluje metabolismus a tím i spalování tuků, zlepšuje stav pokožky a odstraňuje celulitidu, která trápí většinu žen, může se zaznamenat úbytek i několika centimetrů na obvodu. Při postupné detoxikaci se tělu navrací  vitalita a zlepšuje se celkové zdravotní stav a imunita.

 

Jak často je třeba na masáže chodit?

Při proticelulitidní kůře je dobře absolvovat alespoň 10 masáží. Poté následuje 1x měsíčně masáž pro udržení dosaženého efektu, nebo jako preventivní detoxikační program. Při lokálním ošetření hlavy, krku a obličeje proti migréně, nebo v boji proti vráskám, nebo také váčkům pod očima či lymfomasáž nohou proti křečovým žilám se doporučuje masáž 2x do měsíce.

Během masáží je nutné dodržovat dostatečný pitný režim ( 2 – 3 litry neperlivé vody nebo bylinkových a ovocných čajů ). Doporučuji je podpořit také cvičením se zaměřením na inkriminované partie ( vhodné jsou Pilates, Power joga ,aquaaerobic atd. ). Po masáži také doporučuji nasadit kompresní punčochy nebo stahovací kompresní legíny, aby se zabránilo zpětnému prosáknutí podkoží a ochabování kůže ( lze je zakoupit ve zdravotních potřebách ) Také bychom do jídelníčku mohli zařadit více čerstvé zeleniny a ovoce, které jsou cenným zdrojem antioxidantů a minerálních látek důležitých pro správnou funkci lymfatického systému. Významnou roli také hraje péče o pokožku. Podpořit cirkulaci krve můžeme střídavým sprchováním teplou a studenou vodou nebo kartáčováním lufou. Metabolismus také stimulují modelační gely a krémy, kterých je na trhu nepřeberné množství s obsahem L-karnitinu, kofeinu, ženšenu nebo mořských řas.

Lymfatická masáž Frýdek-Místek

Nad Rybníkem 2998
738 01 Frýdek-Místek

Lymfatická masáž Ostrava

Kratochvílova 562/1
702 00 Ostrava – centrum