Novinky na stránkách
01.07.2018
Připravte se na dovolenou a využijte prázdninové akce na lymfatickou masáž.   LYMFATICKÁ MASÁŽ...
Anketa stránek
Byli jste někdy na lymfatických masážích
Byl(a) a pomohlo mi to88
40%
Byl(a) ale nepomohlo mi to22
10%
Nebyl(a) ale zkusil(a) bych to93
42%
Nebyl(a) a ani mě to neláká17
8%
Celkem hlasovalo: 220 lidí
Naši sponzoři
Články na masáže Ostrava
Zobrazeno: 13940x

Celulitida a jak na ni

Výskyt celulitidy souvisí s činností lymfatického systému. Tento systém tvoří lymfatické cévy a uzliny, z toho asi 80% je přítomno v kůži a podkoží a 20% je v blízkosti vnitřních orgánů, doprovázející žíly a tepny. Tyto cévy sbírají z tkání přebytečnou tekutinu, která proniká stěnami krevních cév do okolí. V průběhu lymfatických cév jsou uzliny, které filtrují lymfatickou tekutinu a čistí ji od odumřelých buněk, škodlivých látek a pevných částeček.

celý článek

Překyselení organismu

Zvýšená kyselost těla je jednou z mnoha příčin rychlejšího stárnutí, kazivosti zubů, řídnutí kostí – osteoporózy, lomivosti nehtů, vlasů, dny, bolestí kloubů, revmatu, neplodnosti, obezity, onemocnění jater a ledvin, zvýšeného tlaku, pálení žáhy, zácpy, žaludečních a dvanáctníkových vředů, zažívacích potíží, kožních potíží – ekzémů, gastritidy – zánětu žaludku, srdeční slabosti, oslabení cév, nervozity, únavy a řady dalších nemocí včetně rakoviny. Kyselost se pojí snad ke všem chorobám.

celý článek

Příprava na masáž

Jdete na masáž poprvé a nevíte, co Vás čeká? Masáž je příjemná a relaxační záležitost, nemusíte se ničeho obávat.

Před masáží:

  • Pokud máte možnost, osprchujte se teplou vodou - prokrvíte tělo, uvolníte se a připravíte na masáž. Masážní oleje a krémy se tak lépe vstřebají a účinek masáže se zvýší.

  • Pokud jdete na masáž obličeje, pak se odličte.

celý článek

Křeče v lýtku

Nastupují náhle, často při sportu, po prochladnutí či dokonce v noci a způsobují prudkou několikaminutovou bolest. Příčina křečí se někdy nedá zjistit. Jindy je způsobují onemocnění cév, nervů, látkové výměny nebo nerovnováha vnitřních tekutin, vitamínů a minerálů.

Křeče vznikající v důsledku cévního onemocnění:

  • Křečových žil. Potíže nastupují především v teplém období, po dlouhém stání či sezení, kromě křečí trpí lidé postiženi křečovými žilami na pocit těžkých nohou

celý článek